Wczoraj (06.08) w godzinach wieczornych na odcinku drogi Starogard - Mołstowo rozsypał się owies.

Obydwa pasy ruchu, na odcinku 2 km były pokryte owsem. Najprawdopodobniej rozszczelniła się burta przyczepy w której transportowano zboże. Na miejscu interweniowały 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Reska. Wielkie sprzątanie trwało, aż do 2 w nocy.

Rozpoczęły się żniwa, na okolicznych drogach porusza się coraz więcej sprzętu rolniczego. Prace w polu często trwają do późnych godzin nocnych. Często z racji niewielkiej prędkości oraz swoich gabarytów może stwarzać zagrożenie na drodze.

 

Początek wzmożonych prac rolniczych to czas kiedy dochodzi do większej liczby kolizji czy wypadków z udziałem maszyn rolniczych. Dlatego kierowcy powinni stosować zasadę ograniczonego zaufania na przykład podczas wyprzedzania tego typu pojazdów. Apelujemy również do właścicieli maszyn rolniczych aby przed wyjazdem na drogę zadbali o ich właściwy stan techniczny.

Szczególnie jeśli chodzi o oświetlenie i stan układu jezdnego oraz hamulcowego. Użytkownicy takich maszyn muszą również pamiętać, że poruszając się po drogach publicznych nie mogą zagrażać bezpieczeństwu innych kierowców.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.