W piątek (27.10) władze powiatu łobeskiego i gminy Resko dokonały uroczystego otwarcia ronda w Resku.

Kapryśna piątkowa pogoda nie sprzyjała tej uroczystości, pomimo tych utrudnień wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jak wcześniej zapowiadaliśmy przy remizie OSP zgromadzili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łobzie, władze samorządowe gminy Resko oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczął burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński który podkreślał słuszność inwestycji która pochłonęła w sumie ponad 6,5 mln złotych, akcentował również wysoką jakość wykonanych prac miejscowego wykonawcy. Pani Grażyna Karpowicz, wicestarosta powiatu łobeskiego, kierowała w stronę burmistrza Reska pochwalne słowa dotyczące szybkiej realizacji projektu oraz wielkości projektu realizowanego wspólnie przez powiat łobeski i gminę Resko.

- Dzisiaj trudniej jest wykonać inwestycję, niż pozyskać środki. Dlatego jeszcze raz gratuluję burmistrzowi Reska oraz radnym tak wspaniałej inwestycji - powiedziała Grażyna Karpowicz, wicestarosta powiatu łobeskiego.

Ks. Marian Katpur, proboszcz miejscowej parafii, dokonał poświęcenia drogowej inwestycji w Resku. 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Grażyna Karpowicz - wicestarosta powiatu łobeskiego, Arkadiusz Czerwiński - burmistrz Reska, Zygmunt Bławzdziewicz - przewodniczący rady powiatu w Łobzie, Renata Kulik - przewodnicząca rady miejskiej w Resku oraz Jarosław Żuk - członek zarządu powiatu łobeskiego.

Po uroczystości w Centrum Kultury w Resku odbyła się sesja rady powiatu.

Resko24.pl

Komentarze  

ED
+3 # ED 2017-10-28 08:48
Brawo tak trzymać
Wspaniała inwestycja kolejna za kadencji obecnego burmistrza
Zgłoś administratorowi
ferdek
-17 # ferdek 2017-10-28 12:45
Jasne super nieudolnie wydane pieniądze a bruk jeszcze lepszy mieszkańcy ul.Boh.Warszawy super zadowoleni z hałasu przejeżdżających samochodów.Zadowolony właściciel posesji co ma swoją zatoczkę przy rondzie .Już widzę ten rozładowany ruch ciężarówek tirów który gna ul.Stodólną proponuję postawić tam licznik przejeżdżających samochodów na pewno dziesiątki dziennie.Zatoczki na Woj.Polskiego i Stodólnej jedna równo z asfaltem druga wyżej asfaltu.
Zgłoś administratorowi
napoleon
+21 # napoleon 2017-10-28 20:57
FERDEK TWOJE ZDANIE JUŻ ZNAMY CO DO INWESTYCJI.........................ALE ZASTANAWIAM ...........CO TY JAKO FERDEK ZROBIŁEŚ DLA TEGO MIASTA ,ŻEBY TAK NARZEKAĆ .................. PO WIĘKSZYM ZASTANOWIENIU STWIERDZAM, ŻE BARDZIEJ TO MIASTO ZAŚMIECASZ NISZCZYSZ SWOIM POJAZDEM I NARZEKANIEM ,A NASZE MIASTO WBREW TWOICH NARZEKAŃ DALEJ BĘDZIE SIĘ ROZWIJAĆ I TWOJE NARZEKANIA TEGO NIE POWSTRZYMAJĄ .
Zgłoś administratorowi
ED
+11 # ED 2017-10-29 11:20
Resko z każdą inwestycją się zmienia i to ważne mieszkańcy sami osądzą swoim zdaniem np. głosując przy wyborach pozdrawiam
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-5 # Arkadiusz 2017-10-30 06:27
Masz trochę racji ferdek. Jednak nie bierzesz pod uwagę, że w związku z budową S6 powstaje też plan awaryjnego przerzucania ruchu. Wobec tego planu ruch z Węzła Wicimice w kierunku na Goleniów może być puszczony przez Resko. Jest to bardzo możliwe, bo okazuje się ze węzeł powstaje niemal odcięty od drogi powiatowej (droga powiatowa jest, lecz musiałaby prowadzić przez Dobrzycę a powiat szybciej będzie skłonny połączyć Wicimice z Dąbiem (kilka km) niż budować drogę do Starogardu (ok dwadzieścia km).

W tej sytuacji małą obwodnica ma sens (choć współczuję mieszkańcom ulicy Stodólnej.

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/16055/S6-Ploty-Kielpino

PS projektanci drogi S6 słusznie zaprojektowali węzeł w Wicimicach - droga powiatowa z dala od większych miast..
Zgłoś administratorowi
ferdek
-10 # ferdek 2017-10-30 18:40
Mam wrażenie że dane mi minusy są od osób będących na otwarciu bo tyle ich mam ile osób było , niestety nie zauważyłem zainteresowania otwarcia przez mieszkańców na zdjęciach.Arkadiuszu widzę następną propagandę -już jedną słyszeliśmy- na temat wielkiego ruchu na Stodólnej proponuję raz jeszcze pomiar ruchu czas pokaże . Fotografie z otwarcia moglibyśmy spuentować zaplanowaliśmy,zrobiliśmy,otworzyliśmy BRAWO MY .
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x