Orkan Grzegorz, zgodnie z wcześniejszymi ostrzeżeniami, dotarł również do powiatu łobeskiego. W niedzielę rano, w ciągu kilku  godzin, strażacy interweniowali w naszym regionie kilkadziesiąt razy. Interwencje dotyczyły głównie połamanych drzew, zerwanych linii energetycznych czy uszkodzonych dachów.

Tylko w gminie Resko ochotnicy od wczesnych godzin porannych kilkakrotnie wyjeżdżali do powalonych drzew w rejonie Iglic, Sosnówka i Łagiewnik. Drzewa spadły również na ul. Żeromskiego i na drodze w kierunku Piasków.

Niszczycielski wiatr nie oszczędził również naszego kościoła, tam z daszków okalających budowlę, pospadały dachówki. Na miejscu interweniowały dwa zastępy z OSP Resko, w tym podnośnik.

Dosłownie przed chwilą (około godz. 10.30) ochotnicy pojechali na ul. Wojska Polskiego (wyjazd w kierunku Płotów), drzewo spadło na drogę i zablokowało przejazd.

Poniżej drzewo na drodze do miejscowości Piaski

Resko24.pl, fot. Kościół - Kazimierz Pasternacki, fot. Piaski - internauta

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.