25 października 2017r. w sali widowiskowej Centrum Kultury odbyło się walne zebranie sprawozdawczo -wyborcze Zarządu Koła Terenowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Resku połączone z obchodami Dnia Seniora. Sprawozdanie z działalności Zarządu za okres lat 2013-2017 przedstawiła dotychczasowa Przewodnicząca Koła Pani Ludmiła Porębska.

W trakcie jawnego głosowania spośród zgłoszonych do Zarządu osób wybrano ponownie Panią Ludmiłę Porębską na Przewodniczącą, panią Helenę Siemianowicz na Zastępczynię Przewodniczącej a zarazem na Sekretarz Zarządu, panie Halinę Babij i Leokadię Jaskólską na Skarbników, a Członkiniami Zarządu zostały panie Zenobia Kucharska, Helena Wicher i Krystyna Sroka. Z działania w Zarządzie, po 20 latach aktywnej pracy, zrezygnował pan Edward Kubiak, który za pełną zaangażowania, długoletnią pracę otrzymał od członków Koła prezent wraz z serdecznymi podziękowaniami. Na koniec zebrania głos zabrała Przewodnicząca Powiatowego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łobzie, dziękując za prężną i miłą współpracę z Zarządem Koła Terenowego w Resku.

Po zakończeniu zebrania sprawozdawczo-wyborczego nastąpiło uroczyste rozpoczęcie obchodów „Dnia Seniora”. Pani Ludmiła Porębska serdecznie przywitała zaproszonych gości, Jubilatkę Panią Marię Konczewską i wszystkich członków Koła w Resku. Zaproszenie na spotkanie przyjęli: Starosta Powiatu Łobeskiego Pan Paweł Marek, Pani Teresa Smolich z Powiatowego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łobzie wraz z Zarządem tego Koła, ksiądz Proboszcz Marian Kaptur, Radni Powiatu Łobeskiego: Panowie Józef Leśniak i Andrzej Gradus oraz Pani Barbara Basowska, zarazem Prezes Stowarzyszenia „Arka”, która przybyła na spotkanie z przedstawicielkami Stowarzyszenia, Dyrektor Centrum Kultury w Resku Pani Jolanta Furman, Dyrektor Zespołu Szkół Pan Dariusz Siemasz oraz współpracujący z Kołem Pan Jan Michalczyszyn. Jednym z miłych akcentów uroczystości było uhonorowanie Pani Marii Konczewskiej bukietami kwiatów i upominkami z okazji ukończenia przez nią 80-ciu lat. Kwiaty otrzymała również Pani Ludmiła Porębska wraz z gratulacjami i życzeniami owocnej pracy na stanowisku Przewodniczącej Zarządu Koła od członków Stowarzyszenia „Arka”.

W trakcie uroczystości głos zabrali Pani Barbara Basowska, Pan Paweł Marek oraz Pani Teresa Smolich, ksiądz Proboszcz Marian Kaptur, Pan Dariusz Siemasz, życząc Seniorom wszelkiej pomyślności, zdrowia, spokoju i wielu następnych udanych spotkań nie tylko z okazji Dnia Seniora. Po przemówieniach przedstawiono nowo wybrany Zarząd i zaproszono wszystkich do smakowicie wyglądającego poczęstunku oraz wspólnej zabawy z zespołem Państwa Mańkowskich.

Pani Ludmiła Porębska w imieniu członków reskiego Koła podziękowała Pani Przewodniczącej Rady Miejskiej w Resku i Panu Burmistrzowi Reska za całoroczną pomoc i wsparcie, a w tym szczególnym dniu za ufundowanie szampana oraz pięknego i równie smacznego tortu. Złożyła również podziękowania dla pani Teresy Smolich za niezmiennie udaną i owocną współpracę z Kołem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łobzie, pani Dyrektor Centrum Kultury i jej pracownikom za pomoc w organizacji spotkania, a koleżankom z Koła za przygotowanie uroczystości.

Resko24.pl

Komentarze  

Dr Quinn
+4 # Dr Quinn 2017-11-15 11:48
Wow :lol: Jaki jebutny tort! A co hiperglikemią szanownych Seniorek i Szanownych Seniorów ?
Oby poszło na zdrowie ;-)
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.