Konkurs dla klas 1-3 „Wokół Symboli Narodowych” organizowany prze IPN Szczecin odbył się w naszej szkole po raz trzeci. 10 listopada 2017r. najmłodsi uczniowie przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy na temat polskich symboli narodowych.

Przygotowując się do konkursu dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy związanych z historią Polski, poznali ważne postacie – Józef Piłsudski, Wincenty Witos, Ignacy Jan Paderewski, ważne symbole – flaga, godło, hymn, Solidarność, Polska Walcząca, i wiele faktów z historii, które dzięki ciekawej formie przekazu na pewno pozostaną w pamięci małych uczniów.

Wyniki testów odesłane są do IPN Szczecin, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec roku 2017.

Szkolny koordynator konkursu – Renata Roszyk

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.