Od wczoraj mieszkańcy Iglic mogą swobodnie korzystać z wodociągu. Czy zabiegi dezynfekcyjne ostatecznie zażegnają problemy z wodą ?

Ponad 150 mieszkańców Iglic, od kilku tygodni ma problemy z dostępem do wody. PSSE Łobez w pobranych próbkach stwierdził skażenie mikroorganizmami, norma była przekroczona trzykrotnie. Zabiegi dezynfekcyjne sieci wodociągowej przynosiły poprawę na krótki okres czasu.

16 listopada PSSE Łobez opublikował komunikat o przydatności wody do spożycia, ta informacja zapewne ucieszyła mieszkańców. Nikt jednak nie ustalił co mogło być źródłem skażenia. Na ostatnim zebraniu z mieszkańcami jedno z podejrzeń padło na stare, dzisiaj już nie działające, przyłącza które obsługiwały dawny PGR oraz Zakład Poprawczy w Iglicach.

Jak poinformował Paweł Manowiec, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacje w Resku, stare przyłącza zostały już całkowicie odcięte od obecnej infrastruktury wodociągowej.

Oby te zabiegi okazały się skuteczne.

Poniżej komunikat PSSE Łobez z 16 listopada 2017 roku:

(kliknij w miniaturę, aby powiększyć)

Resko24.pl

Komentarze  

Bogdan
+5 # Bogdan 2017-11-18 12:18
Oby po niedzieli znów nie okazało się ,że woda nie jest zdatna do spożycia.Jakoś nie mogę nabrać optymizmu......
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.