W piątek 17 listopada rozstrzygnięta została XVIII edycja wojewódzkiego konkursu dla redakcji gazet szkolnych Szkolny Pulitzer, którego organizatorem jest popularny dziennik „Kurier Szczeciński”. Niezwykła gala tym razem odbyła się w Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie. Miło nam donieść, że w tym roku redakcja „Głosu Budy” – gazety Zespołu Szkół w Resku otrzymała nagrodę główną w kategorii gimnazjum.

Spotkanie obfitowało w niezwykłe wydarzenia. Pod okiem pana Sylwiusza Mołodeckiego wzięliśmy udział w Krokusowej Rewolucji, która już wcześniej zawitała do Reska, a jej kolorowe efekty możemy podziwiać wiosną wokół budynków szkolnych na terenach zielonych przy ulicach Wojska Polskiego i Prusa.

Następnie dowiedzieliśmy się sporo o terenie Łasztowni , bo przewodnik szczeciński pan Przemek Głowa opowiadał o jej historii, a pan Artur Ratuszyński z agencji S-Movens prezentował projekty przyszłości Śródodrza.

 

Jak zwykle na gali Szkolnego Pulitzera nie mogło zabraknąć spotkania z ciekawymi ludźmi. Tym razem o czasami niełatwej pracy dziennikarza odpowiadali Małgorzata Duras, rzeczniczka prasowa Kuratorium Oświaty, i redaktor Andrzej Łapkiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego”.

Otrzymana nagroda była dla redaktorów „Głosu Budy” ogromnym zaskoczeniem, ale także wspaniałym podsumowaniem całorocznej pracy redakcji w składzie: Julia Szczepańska, Karolina Wdowiak, Natalia Niewczas, Marita Romańczuk, Michał Wańcowicz, Maciej Słodkowski, Aleksandra Romańska, Julia Filipek, Michał Wachnik.

Elżbieta Kuc

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.