„ Jedna łapka, druga łapka, ja jestem niedźwiadek”
Trzecia łapka, czwarta łapka, a to….”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- pluszowy miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”

23 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kl.I-III Szkoły Podstawowej w Resku M. Kęsy, O. Mańkowski, J. Piórkowski, A. Walczykiewicz wraz z opiekunem p. R. Gajdzis i dziećmi z grupy „Kłapouszków” przy Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku świętowały Dzień Pluszowego Misia wspólną zabawą w misiowej krainie.

Spotkanie rozpoczęła wychowawczyni grupy K. Kaczor , która przybliżyła dzieciom historię powstania pluszowego misia. Zaproszeni goście przeczytali utwory tematycznie związane ze spotkaniem.

Następnie przedszkolaki wspólnie z uczniami wykonały pracę plastyczną – maskę niedźwiadka. Spotkanie umiliło pląsanie i śpiewanie piosenki „Jadą , jadą misie”. Kulminacyjnym i ostatnim punktem spotkania była degustacja przysmaku niedźwiadków- miodu „ ..bo przecież taki niedźwiedzi ród, że bardzo lubi miód”.

Dzień minął w miłej atmosferze i będzie długo w pamięci przedszkolaków.

K.Kaczor

resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.