5 grudnia 2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Węgorzynie odbył się X Jubileuszowy Turniej Gwiazdeczek Olimpijskich.

Jest to cykliczna impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Łobzie, która ma na celu nie tylko upowszechnianie sportu w Powiecie Łobeskim wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych ale także promocję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła w ruchu”.

Gośćmi honorowymi łobeskich przyszłych mistrzów olimpijskich byli: Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej – Stanisław Kopeć, Wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS - Tomasz Paciejewski, polski żeglarz, uczestnik Zawodów Przyjaźni w 1984 r. – Janusz Olszewski, reprezentant Polski, medalista olimpijski a także wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej – Henryk Wawrowski.

Do rywalizacji zespołowej polegającej na udziale w serii wyścigów sprawnościowych przystąpiły reprezentacje najmłodszych sportowców z 5 gmin: Węgorzyna, Radowa Małego, Łobza, Reska i Dobrej. Łącznie w bardzo emocjonującej rywalizacji uczestniczyło 210 dziewczynek i chłopców z klas I, II i III. Rozegrano wiele konkurencji, które wymagały od dzieci wszechstronnej aktywności ruchowej.

Resko ponownie na podium

Puchar Starosty Łobeskiego za zajęcie I miejsca drużynowo wywalczyły po raz drugi z rzędu usportowione dzieci z gminy Resko. W skład reprezentacji gminy wchodziły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Reska i Szkoły Podstawowej ze Starogardu.

Medalami złotymi, srebrnymi i brązowymi w poszczególnych klasach zostali udekorowani:
klasy I – 1 miejsce Radowo Małe, 2 miejsce Resko, 3 miejsce Węgorzyno,
klasy II – 1 miejsce Resko, 2 miejsce Łobez, 3 miejsce Radowo Małe,
klasy III – 1 miejsce Resko, 2 miejsce Łobez, 3 miejsce Radowo Małe.

Za ambitny udział w zawodach wszystkie dzieci zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami uczestnictwa z dopiskiem: „Zrobiłeś swój pierwszy krok olimpijski. Brawo! Życzymy dalszych sukcesów sportowych”. Ponadto reprezentacje otrzymały ufundowane przez Starostwo Powiatowe pamiątkowe medale oraz puchary. Dodatkowy puchar za zajęcie II miejsca oraz książka za III miejsca ufundowane zostały przez Zachodniopomorską Radę Olimpijską.

Funkcję głównego sędziego zawodów pełnił pan Adrian Mały – nauczyciel z Radowa Małego w asyście sędziów punktowych w osobach Pana Janusza Łukomskiego, Zdzisława Bogdanowicza, Kazimierza Mikula, Marty Jabłońskiej, oraz grupy uczniów i wolontariuszy z Węgorzyna.

Wyniki X TURNIEJU GWIAZDECZEK OLIMPIJSKICH Węgorzyno 2017

Miejsce, reprezentacja gminy

Łącznie  punkty

Klasa I
punkty

Klasa II
punkty

Klasa III
punkty

I. Gmina RESKO

70,5

20

25

25,5

II. Gmina RADOWO MAŁE

64

27

16

21

III. Gmina ŁOBEZ

59,5

16

22

21,5

IV. Gmina WĘGORZYNO

46

18

14

14

V. Gmina DOBRA

30

9

13

8

 

Zdjęcia udostępnił Marcin Kęsy

Resko24.pl/ Powiatlobeski.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.