„Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”

W piątek 8.12.2017 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Resku( Maria Strózikowska, Ada Ostrowska, Zofia Walczykiewicz, Zuzanna Babak, Amelia Gadomska, Aleksandra Adamowicz , Karolina Chechła, Michał Niedźwiedzki, Jakub Król, Jakub Krzywiński, Oliwier Junik, Zuzanna Lisius) przygotowali i przedstawili wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przedstawienie jasełkowe .

Na wigilijne spotkanie przybyli zaproszeni goście : Starosta Powiatu Łobeskiego pan Paweł Marek, Burmistrz Reska pan Arkadiusz Czerwiński, członkowie Rady Gminy, ksiądz proboszcz Marian Kaptur, przyjaciele domu i rodziny mieszkańców.

W pięknej scenografii, która dodała spotkaniu opłatkowemu świątecznej atmosfery, wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie zespołu z DPS-u i przedstawiliśmy historię małego Jezusa. Kiedy nadszedł czas występu poczuliśmy lekką tremę, która jednak dodała nam pewności siebie. Na scenie wystąpili aniołowie, pasterze i królowie, którzy przyszli obdarować nowonarodzonego Jezusa wspaniałymi darami.

Po występie ksiądz proboszcz Marian Kaptur przeczytał fragment Pisma św. i rozdał opłatki, którymi dzieliliśmy się składając sobie życzenia. Aby tradycji stało się zadość, na pięknie przygotowanych stołach czekały już wigilijne potrawy: pierogi, barszcz, ryba po grecku, sałatka śledziowa, kluski z makiem oraz smaczne ciasta. W tym niezwykłym dniu nie mogło zabraknąć także świętego Mikołaja, który, choć bardzo zapracowany, przywiózł dla wszystkich prezenty.
Dziękujemy kierownikowi Domu Pomocy Społecznej i pracownikom za zaproszenie na tę wigilijną uroczystość.

Marysia Strózikowska, 7b
Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl/ Zespół Szkół w Resku

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.