Na tzw. promenadzie przy ul. Nadrzecznej w Resku, pojawiły się problemy z oświetleniem. Prawdopodobnie przyczynił się do tego wysoki poziom wody w Redze.

Jeszcze dokładnie nie wiadomo co spowodowało uszkodzenie oświetlenia. Jak nas poinformował Tomasz Szpak z Urzędu Miejskiego w Resku, w linii zasilającej wystąpiło zwarcie. Objawy nasilają się przy wysokim poziomie wody w Redze. W związku z tą sytuacją urzędnicy byli zmuszeni do odłączenia oświetlenia wzdłuż promenady, awaria powodowała brak zasilania na sąsiednich ulicach Jedności Narodowej i Nadrzecznej.

Na początku przyszłego tygodnia (poniedziałek lub wtorek) pojawią się technicy, którzy będą szukać przyczyny tej usterki. Teraz, aby uniknąć większych uszkodzeń w instalacji, oświetlenie zapobiegawczo wyłączono.

Wcześniej w tym miejscu z powodu awarii instalacji burzowej, prace prowadziła spółka WiK Resko. Czy można łączyć te dwie sytuacje, tego nie wiemy, ale w jednym i drugim przypadku wpływ na te awarie miał wysoki poziom wody w rzece.

W poprzednich latach podobne awarie, nawet przy wysokim poziomie wody nie występowały.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.