Mołstowo i Smólsko to dwa nowe Sołectwa na mapie gminy Resko.

Zgodnie z procedurą przeprowadzono wybory i wyłoniono nowych sołtysów. W miejscowości Mołstowo jedynym kandydatem na sołtysa był p. Marek Wachnik który otrzymał 27 głosów.

Do Rady Sołeckiej w Mołstowie weszli: Natalaia Stasiewicz - 27 głosów, Krystyna Kijak - 27 głosów, Milena Jawoszek - 27 głosów.

W miejscowości Smólsko o tytuł sołtysa walczyły dwie panie. Ostatecznie sołtysem Smólska została p. Milena Madalińska która otrzymała 12 głosów, jej kontrkandydatka p. Lidia Czyż otrzymała  9 głosów.

Do Rady Sołeckiej w Smólsku weszli: Daniel Zawadzki - 23 głosy, Marlena Kobielska - 20 głosów, Jolanta Markowska - 23 głosy.

Przed nowymi sołectwami na pewno sporo pracy, życzymy samych sukcesów.

Resko24.pl

Komentarze  

PRZYJACIÓŁKA
+24 # PRZYJACIÓŁKA 2018-01-26 18:27
Jestem bardzo zadowolona z wyboru Sołtysa p. Mileny nie mogłam być na wyborach, ale gratuluję poparcia dla tej osoby jest miłą i ma szacunek dla nas mieszkańców.Zawsze można porozmawiać jak kobieta z kobieta i to w niej cenię nie ocenia po ubiorze. Jeszcze raz Wielkie Gratulacje, BRAWO.
Zgłoś administratorowi
mieszkanka
-11 # mieszkanka 2018-02-06 17:37
Ja również gratuluję, co do wyborów to mam odmienne zdanie, byłam, widziałam ,mam nadzieję że wieś będzie miała dobrego gospodarza. Ruszają Granty Sołeckie, mam, nadzieję że sołtys napisze bardzo dobry program i będziemy mieli z czego być dumni.Trzymam kciuki.Na pewno będziemy się przyglądać.My w tej wsi mieszkamy całe swoje życie a nasza sołtys jest nowym mieszkańcem, i nie wiem czy nawet zna swoich mieszkańców
Zgłoś administratorowi
Mirek
+16 # Mirek 2018-02-08 11:00
Ale nam ferm kur i Norek nie zafunduje pani mieszkanko, jak to pani, nasz chciała uraczyć .Miejscowość nasza nie za duża i znajomość zapewne będzie zawierana, bez pani obaw wiem że Cię troszkę boli,no cóż nie zawsze można mieć wszystko inni tez czegoś pragną w życiu.
Zgłoś administratorowi
sąsiadka
-20 # sąsiadka 2018-02-09 12:44
Za parę flaszek dostała głosy i mam nadzieję że za 400zl pensji nie powstanie w Smólsku zakład pogrzebowy a park zostanie odpowiednio zagospodarowany z pieniędzy które powinny być na takie rzeczy przeznaczone. Gratuluję
Zgłoś administratorowi
Joanna
-13 # Joanna 2018-02-12 17:07
Oczywiście, to był wybór mieszkańców,bo to ich sołtys. Jednakże uważam,że sołtys powinien być przede wszystkim przebojowy a nie tylko miły. Z tego co wiem,to Pani Lidka od wielu lat jest zaangażowana w rozwój Smólska. Chyba nikt nie zaprzeczy,że to dzięki jej staraniom wybudowano chodnik,latarnie a ostatnio postawiono ławki,donice i zabudowę śmietnika.Zatoczkę przystankową też "wychodziła" w Starostwie.Robiła to wszystko nie pobierając żadnej diety. Nie z jednym "zadarła"dla dobra wsi i mieszkańców.Ale tak właśnie powinna wyglądać praca społecznika.
Zgłoś administratorowi
Sąsiad
+7 # Sąsiad 2018-07-02 05:24
Tak każdy pani lidke broni, a powiem tyle że jest chora umysłowo, sąsiadów traktuje jak śmieci, a to wszystko co robi to tylko i wyłącznie dla własnych korzyści, bardzo się cieszę że nawet biaracbkobiete która ma 90 lat na głosowanie żeby mieć darmowy głos, nie wygrała!!!
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x