W dniach 22.04 – 3.05 na terenie Zespołu Szkół w Resku odbyło się zgrupowanie wypoczynkowo-sportowe zawodników tenisa stołowego. Przedsięwzięcie miało na celu poszukiwanie młodych talentów tej ciekawej dyscypliny i szlif umiejętności adeptów.

Młodzież przyjechała z miejscowości : Kamień Pomorski, Świnoujście, Międzyzdroje, Wapnica. Nie zabrakło również uczestników z Reska. Całość zakończył turniej otwarty dla młodych zawodników, w którym najlepszą okazała się mistrzyni województwa w swojej kategorii wiekowej Oliwia Osińska, 11-latka z Międzyzdrojów.
Trenerzy w składzie: Andrzej Wojtasik (Szczecin), Henryk Dzida (Białogard), Dawid Kosiński (Stepnica) i Mirosław Weremiuk (Świnoujście) szkolili 18 zawodników przed ponad 5 godzin dziennie. Cały dzień wypełniony był od godziny 7.00 do 20.00. Oprócz zajęć na hali sportowej młodzież korzystała z boisk wokół szkoły oraz poznawała naszą miejscowość.

Pierwszym trenerem był Paweł Mazuryk (Świnoujście), a organizatorem Wojciech Kuc.

 

To już drugie zgrupowanie, które udowadnia, że Resko jest wspaniałym miejscem do trenowania. Dobre zaplecze szkoły oraz profesjonalne podejście dyrektora pana Dariusza Siemasza, hala i zespół boisk pozwalają na wszechstronny rozwój młodych zawodników. Ważne jest również wsparcie władz miasta w osobie burmistrza pana Arkadiusza Czerwińskiego, sekcji tenisa stołowego „Mewy” Resko, której opiekunem jest pan Dariusz Znajewski, Piekarni "Gama" pana Oktawiusza Jeża oraz firmy "Zubwit" pana Cezarego Mętla. Za wszelką pomoc w organizacji zgrupowania serdecznie dziękujemy.

Tenisowe spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych zdjęć i medali. Kolejne zgrupowanie zawodników tenisa stołowego planowane jest w czasie wakacji. Zapraszamy.

Wojciech Kuc

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.