W dniach 22.04 – 3.05 na terenie Zespołu Szkół w Resku odbyło się zgrupowanie wypoczynkowo-sportowe zawodników tenisa stołowego. Przedsięwzięcie miało na celu poszukiwanie młodych talentów tej ciekawej dyscypliny i szlif umiejętności adeptów.

Młodzież przyjechała z miejscowości : Kamień Pomorski, Świnoujście, Międzyzdroje, Wapnica. Nie zabrakło również uczestników z Reska. Całość zakończył turniej otwarty dla młodych zawodników, w którym najlepszą okazała się mistrzyni województwa w swojej kategorii wiekowej Oliwia Osińska, 11-latka z Międzyzdrojów.
Trenerzy w składzie: Andrzej Wojtasik (Szczecin), Henryk Dzida (Białogard), Dawid Kosiński (Stepnica) i Mirosław Weremiuk (Świnoujście) szkolili 18 zawodników przed ponad 5 godzin dziennie. Cały dzień wypełniony był od godziny 7.00 do 20.00. Oprócz zajęć na hali sportowej młodzież korzystała z boisk wokół szkoły oraz poznawała naszą miejscowość.

Pierwszym trenerem był Paweł Mazuryk (Świnoujście), a organizatorem Wojciech Kuc.

 

To już drugie zgrupowanie, które udowadnia, że Resko jest wspaniałym miejscem do trenowania. Dobre zaplecze szkoły oraz profesjonalne podejście dyrektora pana Dariusza Siemasza, hala i zespół boisk pozwalają na wszechstronny rozwój młodych zawodników. Ważne jest również wsparcie władz miasta w osobie burmistrza pana Arkadiusza Czerwińskiego, sekcji tenisa stołowego „Mewy” Resko, której opiekunem jest pan Dariusz Znajewski, Piekarni "Gama" pana Oktawiusza Jeża oraz firmy "Zubwit" pana Cezarego Mętla. Za wszelką pomoc w organizacji zgrupowania serdecznie dziękujemy.

Tenisowe spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych zdjęć i medali. Kolejne zgrupowanie zawodników tenisa stołowego planowane jest w czasie wakacji. Zapraszamy.

Wojciech Kuc

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x