Pin It

Dnia 27 kwietnia br. w Zespole Szkół w Resku odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Apel rozpoczął się uroczystym wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Podniosłym momentem było także przekazanie sztandaru. Absolwenci, tj. Paweł Buszta, Adrian Markowski (chorążowie), Weronika Grądek, Maja Korgul, Roksana Wróbel i Natalia Najderek (asysta) przekazali pełnienie zaszczytnej funkcji Michałowi Wasilewskiemu, Kamilowi Zawadzkiemu (chorążowie), Adriannie Szcześniak, Laurze Wańcowicz, Magdalenie Lis i Natalii Jacewicz.

Po przemowach dyrektora Zespołu Szkół, pana Dariusza Siemasza i burmistrza Reska, pana Arkadiusza Czerwińskiego, które bogate były w miłe słowa skierowane do abiturientów, nadszedł czas na docenienie i nagrodzenie uczniów, którzy Liceum ukończyli z wyróżnieniem (uzyskali średnią ocen 4,75 i wyższą z przedmiotów obowiązkowych i co najmniej bardzo dobre zachowanie), a byli to: Weronika Grądek, Daria Jaszczyk, Maja Korgul, Natalia Leszczyńska, Natalia Najderek, Roksana Wróbel.

Kolejną formą wyróżnienia i nagrodzenia licealistów były stypendia naukowe i sportowe. Stypendium za wysokie wyniki w nauce w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 otrzymali: Paweł Buszta, Weronika Grądek i Maja Korgul. Stypendium za osiągnięcia sportowe zostało wręczone: Magdalenie Klik, Mai Korgul, Małgorzacie Przybyłek i Roksanie Wróbel.

Wśród absolwentów były osoby, które zasłużyły na specjalne nagrody. Burmistrz Reska wyróżnił Roberta Strychalskiego za działalność społeczną na rzecz samorządu uczniowskiego i lokalnego w latach 2015-2018. Roksana Wróbel została nagrodzona za rozpowszechnianie sportu w gminie Resko. Roksana Wróbel, Maja Korgul, Magdalena Klik, Małgorzata Przybyłek odebrały nagrodę za osiągnięcia sportowe – zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Województwa w piłce koszykowej szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady. IX lokata w Mistrzostawach Województwa w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady była powodem do wyróżnienia: Roksany Wróbel, Mai Korgul i Magdaleny Klik.

 

Tradycją naszego liceum jest przyznanie stypendium dla najlepszego biologa. Co roku funduje ją emerytowana nauczycielka biologii, pani Maria Sękowska. W tym roku szkolnym nagrodę z rąk fundatorki otrzymała Weronika Grądek.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku, pani Renata Kulik nagrodziła tych, którzy aktywnie działali na rzecz lokalnego samorządu, byli członkami Młodzieżowej Rady Gminy, czyli Roberta Strychalskiego, Darię Jaszczyk i Natalię Najderek.

Pozostałe nagrody, dyplomy i statuetki, a nie było ich mało, absolwenci otrzymali z rąk wychowawczyni, pani Anetty Kajmy.
Każdy absolwent Liceum otrzymał pamiątkową koszulkę, która będzie na pewno przywodziła na myśl miłe chwile spędzone w murach naszej szkoły.
Wszelkiej pomyślności życzyli absolwentom także: przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Resku, ksiądz proboszcz Marian Kaptur i przewodnicząca Rady Rodziców, pani Wiesława Stelmach.

Najbardziej trafnych decyzji, odwagi w realizacji marzeń, prawdziwej miłości, wiernej przyjaźni i szczęścia, tego kończącym naukę w Liceum życzyli koleżanki i koledzy, którzy na pożegnanie przygotowali występ artystyczny, który oglądający z całą pewnością mogliby zatytułować „Z życia wzięte”.
Absolwenci przygotowali podziękowania dla tych, którzy towarzyszyli im w trzyletniej drodze edukacyjnej, dla rodziców. Był to wzruszający moment nie tylko dla tych, którzy obdarowywali serdecznym słowem i kwiatkiem, ale także dla tych, którzy zostali obdarowani.

To był „ostatni raz z moją klasą”, więc nie mogło zabraknąć sentymentalnej podróży w przeszłość. Była ona możliwa dzięki Robertowi Strychalskiemu i Mateuszowi Kijkowi, którzy przygotowali projekcję zdjęć upamiętniających kończącą się właśnie naukę w LO w Resku.
Drodzy Absolwenci, „Szczęśliwej drogi już czas!”, ale pamiętajcie, że nasza szkoła zawsze chętnie Was przywita w swoich progach. Powodzenia!

Resko24.pl/ZS Resko

Komentarze  

dyżurny.
+11 # dyżurny. 2018-05-26 08:18
Przyszłości się nie poznaję!!!, lecz ją tworzy?. Młodym ludziom należy zaszczepiać prawdę, tego oczekują od szkoły i pedagogów, a nie stwarzać im fabułę w której muszą uczestniczyć,zmuszeni do wypowiadania słów,które nigdy by im do głowy nie przyszły!.By dorośli, winni mogli dostąpić satysfakcji w upokorzeniu publicznym innej osoby w obecności innych nie zorientowanych w sprawie i dzisiaj ci sami nagradzają te osoby!. Co, Ci młodzi po zastanowieniu mogą sobie pomyśleć,! o tych, co ich nagradzają , czy dalej kłamać i iść ta drogą .............. czy wymazać z pamięci 2015- 2018 i przeprosić pokrzywdzonego.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x