14 maja 2018 roku był w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie bardzo wyjątkowym dniem. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Patrona – rok po nadaniu szkole imienia i poświęceniu sztandaru. Uroczystość ta była tym bardziej wyjątkowa , ponieważ rok 2018 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Ireny Sendlerowej.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców , uczniów i zmarłych pracowników szkoły. W drugiej części uroczystości, która odbyła się w hali sportowej , wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice oraz cała społeczność szkolna. Podczas apelu uczniowie szkoły wraz z Burmistrzem Reska, panem Arkadiuszem Czerwińskim i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku , panią Renatą Kulik złożyli kwiaty pod tablica pamiątkową. W słowno – muzycznej części uroczystości mogliśmy usłyszeć wiele informacji o życiu i działalności naszej patronki.

Obchody Dnia Patrona w tym roku zostały poprzedzone konkursem plastycznym dla uczniów: Oddziału przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego i klas I-III. Uczniowie z klas IV – VII brali udział w konkursie wiedzy o Irenie Sendlerowej. Organizatorzy wybrali i uhonorowali zwycięzców. Wyróżnione prace uczestników konkursu zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym..

Po apelu na uczniów czekała słodka niespodzianka – tort, a dla gości poczęstunek. Biorąc udział w tej ważnej uroczystości daliśmy wyraz uznania dla Ireny Sendlerowej – jednej z najwybitniejszych postaci XX wieku - i jej dokonań.

Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

Komentarze  

sąsiad
+3 # sąsiad 2018-05-31 07:48
A Pani Elwira znów robiła zdjęcia - szkoda :(((
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.