24 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Resku odbył się finał XV Gminnego Konkursu Ortograficznego Uczniów Szkół Podstawowych o Pióro Burmistrza Reska.

W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 475 uczniów Szkół Podstawowych naszej gminy, z tego tak licznego grona wyłoniono 16 finalistów.

W myśl hasła: „Dobrze pisać, to znaczy czynić myśl widzialną” toczyła się rywalizacja w czterech kategoriach wiekowych, w dwóch etapach (pisanie ze słuchu dyktanda oraz rozpoznawanie i uzupełnianie wyrazów z lukami). Szkołę Podstawową przy Zespole Szkół w Resku reprezentowali: Bartosz Skwarczyński, Oliwier Osiak, Julia Jaworska, Wiktor Gutowski, Martyna Kowalczyk, Daria Muszler, Aleksandra Adamowicz i Szymon Kościuk.

Laureaci pierwszego miejsca otrzymali Pióra Burmistrza Reska, zaś pozostali finaliści nagrody książkowe, wszystkim wręczone zostały również dyplomy. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli pióra w kategorii klas I –II i VII.

Nagrody wręczył Burmistrz Reska Pan Arkadiusz Czerwiński. Gratulujemy!

Joanna Knap

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x