24 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Resku odbył się finał XV Gminnego Konkursu Ortograficznego Uczniów Szkół Podstawowych o Pióro Burmistrza Reska.

W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 475 uczniów Szkół Podstawowych naszej gminy, z tego tak licznego grona wyłoniono 16 finalistów.

W myśl hasła: „Dobrze pisać, to znaczy czynić myśl widzialną” toczyła się rywalizacja w czterech kategoriach wiekowych, w dwóch etapach (pisanie ze słuchu dyktanda oraz rozpoznawanie i uzupełnianie wyrazów z lukami). Szkołę Podstawową przy Zespole Szkół w Resku reprezentowali: Bartosz Skwarczyński, Oliwier Osiak, Julia Jaworska, Wiktor Gutowski, Martyna Kowalczyk, Daria Muszler, Aleksandra Adamowicz i Szymon Kościuk.

Laureaci pierwszego miejsca otrzymali Pióra Burmistrza Reska, zaś pozostali finaliści nagrody książkowe, wszystkim wręczone zostały również dyplomy. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli pióra w kategorii klas I –II i VII.

Nagrody wręczył Burmistrz Reska Pan Arkadiusz Czerwiński. Gratulujemy!

Joanna Knap

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.