Pin It

W dniu 15 września 2018 r. grupa lekkoatletyczna działająca przy Szkole Podstawowej w Resku wzięła udział w XXI Bieg Uliczny „O Sztachetkę – Płoty 2018. Dzieci z nasze szkoły spisały się wyśmienicie wygrywając i zajmując czołowe miejsca w różnych kategoriach wiekowych.

Wyniki:
I miejsce – Nadia Sałapata w kategorii klas III - IV
II miejsce – Maria Czura w kategorii klas I - II
II miejsce – Lena Znajewska w kategorii klas III - IV
III miejsce – Julia Grabowska w kategorii klas III - IV
IV miejsce – Marcelina Kęsy w kategorii klas III – IV
V miejsce – Maja Perka w kategorii klas V-VI

W zawodach wzięły udział również: Amelia Wańcowicz, Wiktoria Bartnicka, Maja Mucha, Oliwia Strojna – które uplasowały się na czołowych miejscach. W biegach brało udział ok. 60 dzieci w każdej kategorii wiekowej.

Wszyscy młodzi biegacze, którzy zajęli czołowe miejsca zostali uhonorowani wspaniałymi nagrodami rzeczowymi wręczonymi przez panią Angelikę Cichocką ( mistrzynię Europy z 2016 r. w Amsterdamie w biegu na 1500 m, wielokrotną mistrzynię Polski w biegach średnich). Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale.
Ale najbardziej były szczęśliwe dzieci, kiedy ich śladem podążyli najwierniejsi kibice czyli rodzice, którzy bardzo aktywnie dopingowali swoich sportowców. Poprzez udział w takich imprezach młodzi zawodnicy oswajają się ze stresem przedstartowym, ceremoniałem zawodów, uczestniczą w zdrowej rywalizacji która bardziej zmotywuje ich do pracy.

Jak widać dzieci z naszej szkoły nie mają czasu na nudę ale bardzo aktywnie spędzają dni wolne od nauki uczestnicząc w biegach okazjonalnych najbliższy bieg odbędzie się w Dobrej następni Węgorzynie i Nowogardzie.
Wszystkim bardzo gratulujemy zaciętej walki oraz życzymy powodzenia w następnych imprezach.

Opiekunowie:
Justyna Grankowska i Arkadiusz Majewski

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x