Pin It

9 listopada 2018 r. odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Resku kadencji 2014-2018. W pierwszej części sesji podjęto uchwały przyjęte w porządku obrad. Druga część sesji miała uroczysty i podniosły charakter. Była to okazja do podsumowania kadencji 2014-2018 i złożenia podziękowań.

Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński złożył podziękowania wszystkim radnym za dobrą współpracę i podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz rozwoju Gminy Resko. Pomimo niekiedy trudnych decyzji współpraca w tej kadencji była bardzo dobra. Mijające cztery lata to realizacja ważnych i ambitnych zadań inwestycyjnych. Rozsądne decyzje i kompromisy pozwoliły na przeprowadzenie większości zamierzonych działań. Zrealizowano milionowe inwestycje jak i drobne zadania, które wynikały z potrzeb mieszkańców.

Podziękowania popłynęły również w kierunku sołtysów oraz kierowników jednostek organizacyjnych Gminy min. za aktywny udział w pracach rady oraz za sumienną realizację swoich zadań.

Ostatnia w tej kadencji sesja upłynęła pod znakiem wielu wystąpień, podziękowań i pożegnań. Były symboliczne prezenty i kwiaty, uściski i łzy wzruszenia. Na pamiątkę mijającej kadencji Burmistrz Reska wręczył zebranym dyplomy oraz drobne upominki.

Skład Rady Miejskiej w Resku - kadencja 2014-2018:

Ewa Garbarczyk, Paweł Gradus, Bożena Gromek, Oktawiusz Jeż, Edyta Klepczyńska, Renata Kulik, Dariusz Możejko, Andrzej Nowak, Piotr Opar, Roman Poniecki, Adam Seredyński, Anna Sołonyna, Anna Szymańska, Zygmunt Święcicki, Marek Wierzbowski.

 Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Resku odbędzie się 21 listopada 2018r. o godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Resku.

Nowy skład Rady Miejskiej w Resku:

BUS Sławomir, CZABAN Jan Mieczysław, GARBARCZYK Ewa, GRADUS Paweł, JEŻ Oktawiusz, KURDZIEL Wioletta, SOŁONYNA Anna, ŚWIĘCICKI Zygmunt, JANKOWSKI Jacek, PISKŁO Lilia, MAŃKOWSKI Marek, WIERZBOWSKI Marek, NOWAK Andrzej Lech, PONIECKI Roman, SIMONOWICZ Leszek.

Resko24.pl, fot. Centrum Kultury w Resku

Komentarze  

Rubaszny Roman
-6 # Rubaszny Roman 2018-11-15 20:19
Takie małe pytanie - skąd taka a nie inna kolejność radnych przedstawianych na łamach resko24 i pismach wychodzących z gminy?

Ani to nie alfabetycznie, ani nie listami wyborczymi...? Chodzi o jakieś subiektywne oceny i prezentacje?
Zgłoś administratorowi
R24
+13 # R24 2018-11-15 22:38
Dzień dobry, kolejność jest przypadkowa, nie ma żadnego ukrytego przesłania :-) Wcześniej jedyne co braliśmy pod uwagę (tworząc listę) to radni reprezentujący dany klub wyborczy. Pozdrawiamy.
Zgłoś administratorowi
szczepan
+9 # szczepan 2018-11-16 15:37
Podziękowania dla burmistrza i radnych za bardzo sprawne uciszenie sprawy śmierdzącej padliny pana maca ,,BIO'' GAZOWNI w Przemysławiu , mieszkańcy Przemysławia ,Starogardu , Bełczny - serdecznie dziękujemy !
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-12 # Rubaszny Roman 2018-11-16 16:05
Ok. Rozumiem.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
+5 # Rubaszny Roman 2018-11-17 20:12
http://www.agromarketwiewiecko.pl/biogaz.php?page_id=31

Podobno dokumentację uzupełniono... i teraz można przerabiać padlinę bez ograniczeń.
Zgłoś administratorowi
LIDIA
-1 # LIDIA 2018-11-18 19:20
Protestuje.... radni nic z tym nie maja wspólnego.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-2 # Rubaszny Roman 2018-11-19 15:15
Lidka nie gorączkuje się tak. To że ta sprawa przerosła radnych (formalnie i rzeczowo) to większość rozumie. Mały wpływ mógł mieć również burmistrz i starosta w momencie już istniejącej biogazowi. Jednak sposób (nie)prowadzenia sprawy przez urząd powala. Taki jak ja obywatel czytając dwa stanowiska organów prowadzących sprawę widzi rozbieżność i celowa bierność.
Zgłoś administratorowi
mieszkanka
-2 # mieszkanka 2018-11-20 17:03
Powinniśmy pogratulować Pani Kulik stanowiska starosty ,myślę że spełni swoje obietnice wyborcze odnośnie szpitala bo jako przewodnicząca rady miejskiej nigdy nie wspierała starostwa twierdząc że to nalęży do kompetencji starostwa, myślę że śmiało możemy domagać się obietnic wyborczych jeśli chodzi o służbę zdrowia .Adekwatna osoba do załatwienia sprawy szpitala w naszym mieście. Obiecała specjalistów, nocną i świąteczną opiekę, oddziały szpitalne, teraz z powodzeniem może spełnić obietnice wyborcze.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-8 # Rubaszny Roman 2018-11-21 06:58
Teraz będzie usprawiedliwieniem Rada z łobeska większością.
Zgłoś administratorowi
mieszkanka
-8 # mieszkanka 2018-11-21 14:28
Oni mają większośc ale nie koniecznie z Łobza, są przedstawiciele z Węgorzyna i Reska ,przecież Pani Kulik poszła z PISem.Dwa komitety + PIS tworzą większość w Radzie Powiatu.Tak więc będzie trochę Pani Starosta miała problem na kogo zwalić brak możliwości spełnienia obietnic wyborczych.
Zgłoś administratorowi
Ela
+12 # Ela 2018-11-22 20:55
Pani , mieszkanko : wynik PSL. wyborczy, taki żenujący to wyłącznie pani rządy,to ,że PSL dzisiaj nie zasiada na pierwszych ławach Starostwa, to wyłącznie pani się przyczyniła słabym wynikiem wyborczym.
Zgłoś administratorowi
Szczepan
+8 # Szczepan 2018-11-23 16:42
Do Lidia my też protestujemy droga Lidko jako mieszkańcy tej zasmrodzonej padliną okolicy napisałaś że radni nie mają nic wspólnego no to może już czas żeby mieli coś wspólnego z mieszkańcami swojej gminy żeby znalazł się jeden odważny który zwanioskuje na radzie o założenie jakiś filtrów niwelujących ten smród ( bo to że powinny być ) to chyba jasne. No i na koniec my ludzie ze wsi ,nasze dzieci , ludzie starsi którzy płacą podatki też oddychamy i mamy nadzieje że znajdzie się ktoś w gminie kto w końcu ruszy ten temat bo można zrobić z tym porządek tylko trzeba chcieć coś zdziałać dla ludzi.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x