Pin It

Narażają swoje życie, by ratować nasze. W Dniu Strażaka przyjmijcie wyrazy szacunku i podziękowania za trud i poświęcenie oraz najlepsze życzenia od redakcji i czytelników portalu Resko24.pl. Niech moc Świętego Floriana zawsze będzie z Wami!

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana - patrona zawodów wiążących się z ogniem: strażaków, hutników i koksowników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy. W Polsce, Dzień Strażaka obchodzony jest od 2003 roku jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzisiaj, w dniu imienin Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, potężnych wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, a przede wszystkim ratują ludzkie życie. Są przykładem dla innych i superbohaterami nie tylko dla dzieci. Dzisiaj, w dniu imienin patrona - świętują. Choć nie wszyscy, bo dla wielu to normalny dzień pracy.

W sobotę przed południem rozpoczęły się w Warszawie centralne obchody Dnia Strażaka. Wezmą w nich udział: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski oraz strażacy z całego kraju.

Poniżej zdjęcia z obchodów Dnia Strażaka w Warszawie dzięki uprzejmości Szymona Maćkowiaka, na co dzień strażaka w OSP Resko i JRG Gryfice.

 

dzien strazaka warszawa1dzien strazaka warszawa1dzien strazaka warszawa1

W tym roku Powiatowe Dni Strażaka odbędą się w Dobrej, 5 maja od. godz.10.30. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x