Historia powstania kolejnego (czyli drugiego) marketu w Resku sięga kilku, może nawet kilkunastu lat. Co prawda to tylko kolejny sklep spożywczy i opinie mieszkańców odnośnie realizacji tej inwestycji są podzielone, cała ta historia wydaje się co najmniej dziwna.

Dzisiaj w Resku funkcjonuje jedyny słuszny market, zdecydowanie żółty tzw. żartobliwie "galeria spożywcza". Jest tam tłoczno gwarno i o miejsce parkingowe trzeba zawalczyć. Jednak nie ma co wybrzydzać, bo alternatyw w Resku nie ma. W kwietniu naszą mieścinę obiegła informacja, że przy ul. Wojska Polskiego pomiędzy Gdańską i Dworcową powstanie market spod znaku dinozaura. Jak się okazało, zaproponowana przez gminę Resko lokalizacja okazała się niekorzystna dla dyskontowego inwestora. Szkoda, bo udałoby się podreperować skromny budżet gminy. Inwestor rozpoczął poszukiwania korzystniejszej lokalizacji.

Według Urzędu Miejskiego w Resku inwestor spoglądał w stronę centrum Reska. Tutaj też poszukiwania zakończyły się fiaskiem.

Uwaga! Jest już miejsce. Wcale nie jest to centrum Reska

Najnowsza lokalizacja to tzw. "Osiedle Wichrowe", konkretniej to ul. Prusa. Wszystko wskazuje na to, że to działka po dawnym przedszkolu. Niestety odmówiono nam konkretnej informacji, gdyż ta działka należy do prywatnej osoby.

- 12 lipca b.r., spółka Dino Polska złożyła wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Jest to działka prywatnej osoby. Teraz musimy wydać decyzję o warunkach zabudowy. Jeżeli wszystkie uzgodnienia wpłyną do nas bez zastrzeżeń, jeżeli strony postępowania nie będą odwoływać się, taką decyzję możemy wydać do dwóch miesięcy. Dodatkowo musimy wydać pozwolenie na budowę, to zajmie około 1,5 miesiąca, może w grudniu inwestor będzie mógł rozpocząć budowę - powiedziała Danuta Mielcarek, sekretarz gminy Resko.

Czy to ostateczna lokalizacja? Wszystko wskazuje na to, że ta jest "najlepsza".

 Resko24.pl

Komentarze  

Jagoda
+9 # Jagoda 2017-07-19 20:20
Nie wierzę żeby właściciel zgodził się na sprzedaż działk i sam sobie wpuścił konkurencję na rynek ;)
Chyba że w grę wchodzą grube miliony :P
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.