Rozpoczynamy sondaż w sprawie zadań zgłoszonych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Do wydania 100 000 zł w 2018 roku! Wszystkich naszych Czytelników zachęcamy do oddania swojego głosu.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że nasze badanie nie przekłada się na końcowy wynik głosowania. Chcemy tylko poznać zdanie mieszkańców naszej gminy na temat zgłoszonych pomysłów.

Aby Państwa głos był skuteczny, należy wypełnić kartę do głosowania i złożyć ją w wyznaczonych punktach na terenie Reska.

Głosowanie nad zadaniami odbywać się będzie do 30 sierpnia 2017 roku. 

Kartę do głosowania w wersji papierowej będzie można:

1) wrzucić do urny ustawionej w budynku:
a) Urzędu Miejskiego w Resku, na parterze, na korytarzu, na stole,
b) Centrum Kultury, na parterze w czytelni;
2) złożyć w pokoju nr 12 — sekretariat, na I piętrze w budynku Urzędu Miejskiego w Resku;
3) przesłać pocztą na adres: 72-315 Resko, ul. Rynek 1, Urząd Miejski w Resku.

Karta do głosowania:

POBIERZ DOKUMENT

Sonda Resko24, oddaj swój głos:

{jvotesystem poll=|13|}

Resko24.pl

Komentarze  

Arkadiusz
+7 # Arkadiusz 2017-07-19 18:49
Tak oto żart primaaprilisowy zamienia się w rzeczywistość. Jeśli nawet zostanie odnowione kąpielisko - to czystość wody w Redze nie będzie zachęcać do kąpieli. O tym pomysłodawca zdaje się zapominać... ale będzie miejsce do leżingu na trawingu i dymienia grillem w centrum. Oczywiście gmina nie nadąży ze zbieraniem śmieci, a te będą codzień pływać w zatoczce...

Drugi pomysł - supermarket - zadanie daleko wykraczające poza możliwości Gminy (w zasadzie nie do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego). Gmina nie może zrobić marketu, ani nie może kogoś zmusić do jego postawienia. Przeznaczenie jakiejkolwiek kwoty na promocję byłoby marnotrawstwem.

Muszla koncertowa - przy dzisiejszych wymogach technicznych systemów nagłaśniania, efektów świetlnych itp. jest błędem. Nawet istniejące amfiteatry uwalnia się od muszli... tu głosujemy nad tym czy taką zrobić.

Chleba i igrzysk - okrzyk Juwenalisa jest ponadczasowy i aktualny nawet dla mieszkańców Reska.
Zgłoś administratorowi
Młody
+3 # Młody 2017-08-10 07:10
Cytuję Arkadiusz:
Tak oto żart primaaprilisowy zamienia się w rzeczywistość. Jeśli nawet zostanie odnowione kąpielisko - to czystość wody w Redze nie będzie zachęcać do kąpieli. O tym pomysłodawca zdaje się zapominać... ale będzie miejsce do leżingu na trawingu i dymienia grillem w centrum. Oczywiście gmina nie nadąży ze zbieraniem śmieci, a te będą codzień pływać w zatoczce...


Moim zdaniem jeżeli zostałoby odnowione kąpielisko to gmina rozwiązałaby problem czystości wody, to jest oczywiste. Miejsce do odpoczynku nad wodą byłoby na pewno lepszym rozwiązaniem aniżeli kolejny supermarket, kpina. Jeżeli już są pieniądze to należy je całościowo wykorzystać na jeden porządny cel, z którym zgodzi się większość mieszkańców. Wszystkim nie dogodzisz.
Zgłoś administratorowi
frytka
+5 # frytka 2017-08-11 13:46
Gmina choćby malali mineralnej do basenu... nie byłaby w stanie utrzymać jakości wody. A tu mówimy o rzece w której mało czysta woda spływa już z Łobzie. Nie jest to pobprosu możliwe - nie ma rzeki w Polsce jaką ot tak sobie oczyszvzono... Ne jest wiec oczywiste.
Zgłoś administratorowi
szambonurek
+7 # szambonurek 2017-08-16 17:48
Mi brakuje instalacji do odwadniania osadu sciekowego ... bo tego szlaku nie da się przerabiać...
Zgłoś administratorowi
stra-Szydło
0 # stra-Szydło 2017-09-07 15:12
Czy wiadomo coś o wynikach
Zgłoś administratorowi
A
0 # A 2017-09-11 20:33
Kąpielisko to inwestycja, która na siebie nie zarabia. Współczynnik zarobku jest praktycznie ujemny. Nie trzeba być orłem z biznesu żeby tego nie wiedzieć. Proste wyliczenie:
1. Opracowanie projektu
2. Wykonawca i wycena robót
3. Przystosowanie przyległej infrastruktury drogowej
4. Zatrudnienie kadry ratowniczej
5. Powołanie spółki utrzymującej kompleks
6. Przystosowanie wody do podstawowej normy
7. Utrzymanie czystości
8. Bezpieczeństwo
W zamian gmina nie otrzyma ani złotówki, nawet przy opłacie do 5 zł jest to inwestycja stracona. Dla porównania szkoła, która posiada własny basen zamiast hali sportowej musi pobierać ok 13zł od osoby za 45min by utrzymać stan minimalny dopuszczalny. Już serio lodowisko jest o wiele lepszą inwestycją, bo może być np. w postaci namiotu-hali i powstawać tylko w danym okresie i ściągać pieniądze na utrzymanie niż coś, co będzie cały rok pożerać pieniądze.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+1 # Arkadiusz 2017-09-21 20:28
Nie zgadzam się - zarówno kąpielisko jak i lodowisko to nietrafione propozycje. Gdzieś były za to pomysły na place zabaw, skatepark i otwartą siłownię dla młodzieży. To mogłoby chwycić.

Mogłoby chwycić urządzenie/odnowienie urządzeń do sportów kajakarskich. Mogłoby chwycić choćby wyposażenie oczyszczalni w odpowiednie instalacje, żeby około jedna siódma mieszkańców Reska nie czuła w lecie tego co czuje. Mogłoby też zostać urządzone parę ulic na wioskach (jeśli zmienionoby reguły i umożliwiono tworzenie pomysłów dla wiosek) przez postawienie wiat przystankowych dla dzieci w odpowiednich zatoczkach z oświetleniem i pasami...

Ale nie kąpielisko, muszla czy lodowisko. Dorośli nie potrzebują w Resku takich rozrywek.....
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.