82 proc. urzędników pytanych przez Serwis Samorządowy PAP zadeklarowało, że jest kreatywnych w pracy, ale już tylko 27 proc. oceniło, że ich kreatywność jest doceniana przez przełożonych.

Zdecydowana większość biorących udział w ankiecie jest przekonana, że urzędnik powinien być kreatywny (93 proc.) i jednocześnie uważa się za osobę kreatywną (92 proc.). Nieco mniej (82 proc.) ankietowanych deklaruje kreatywność w pracy.

Na pytanie o ocenę kreatywności w pracy w skali od 1 do 5, gdzie 1 to „bardzo mała”, a 5 to „bardzo duża”, 22 proc. wybrało najwyższą notę. Najwięcej uczestników ankiety swoją kreatywność oceniło na „czwórkę” (49 proc.). „Trójkę” wystawiło sobie 19,5 proc. ankietowanych, „dwójkę” – 7 proc., a „jedynkę” – 3 proc.

Tylko 27 proc. odpowiadających oceniło, że kreatywność w urzędzie jest doceniana przez przełożonych; 65 proc. ma zdanie przeciwne. Kreatywność doceniają za to klienci – tak uważa 52 proc.; 29 proc. jest zdania, że kreatywność w urzędzie nie jest doceniana przez interesantów.

 

Aż 57 proc. ma poczucie, że kreatywność pracownika jest w urzędzie blokowana.

Internetowa ankieta „Kreatywność w urzędzie?” opublikowana została w Serwisie Samorządowym PAP 26 stycznia. Do 2 lutego wzięło w niej udział 451 osób.

Resko24.pl/ http://kurier.pap.pl

Komentarze  

Monia
+4 # Monia 2018-02-08 10:48
W naszym urzędzie jest zdecydowanie brak kreatywności do pracy,wystarczy wstąpić do urzędu i przerwać picie kawy i kreatywność urzędujących pryska drzwiami oknami,ale prawie wszyscy to z funkcji inspektorzy do pensji.Nasz urząd oceniam w skali 1-5..na 2 ze znakiem ? brakuje twardej i zdecydowanej ręki,ale i wiedzy fachowej, niektórym urzędnikom i to obniża poziom urzędu o kreatywności tu nie ma mowy. Był jeden urzędnik w Resku który mógł by sobie przypisać kreatywność,już nie pracuje P. skarbnik H. Puch. Z takim pracownikiem można rozmawiać na temat kreatywności samodyscyplina stawianie sobie zadań wymagania z najwyższej półki wobec siebie i z takimi urzędnikami można podbijać świat.
Zgłoś administratorowi
Ed
0 # Ed 2018-02-10 08:22
Osoba nastawiona negatywnie na urzędników wszędzie piją kawę nie tylko w urzędzie moja ocena jest poztywna
Zgłoś administratorowi
reszczanka
0 # reszczanka 2018-02-11 16:23
Najłatwiej zmieszać tych ludzi z blotem. Bo co ? Stereotyp typowego urzędnika zaslepia obiektywny punt widzenia? Bądźmy szczerzy. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Są ludzie sprawiedliwi, uczciwi co traktują swoją pracę poważnie. Sa i tacy co sprawę oleja, kaw dwanaście w czasie pracy wypija i fajnie. Ale czy tylko w urzędach takie rzeczy? Otóż nie. Takich pracowników jest od groma we wszystkich zakładach i miejscach pracy. Co do kreatywności każdy owa posiada tylko nie wszyscy potrafimy zastosować w praktyce. Każdy jest inny. Co do pracy reskowskich urzędników nie mam zastrzezen. Są mili uprzejmi i nie odmawiają pomocy- oto moje doswiadzczenia.
Zgłoś administratorowi
Anna
+1 # Anna 2018-02-11 17:55
Chyba nie została potraktowana z góry, lub za pomocą pisma odmownego w stylu "nie, bo nie".
Zgłoś administratorowi
jana
+1 # jana 2018-02-12 15:12
urzędnicy?którzy w godzinach pracy załatwiają swoje prywatne rzeczy,nie ma zadnych przeciwwskazań kiedy chcą to wychodzą i gdzie chcą, z kreatywnością to raczej im nie po drodze, Drodzy urzędnicy nie zapominajcie po co tam jesteście i za czyje pieniądze!!
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x