Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Wcześniej informowaliśmy o problemach w wyłonieniu wykonawcy, który miałby zrealizować projekt "Dziedzictwo Borków w Gminie Resko". Do Urzędu Miejskiego w Resku nie wpłynęła ani jedna oferta. Konkurs ogłoszono ponownie, prace w Starogardzie i Resku będzie wykonywała firma z Gdańska.

Ostatecznie do przetargu stanęły dwie firmy ze Stargardu i Gdańska. Analizując złożone oferty, Urząd Miejski w Resku przyjął kryteria oceny: cena 60% i warunki gwarancji i rękojmi 40%. Firma "Gorem" z Gdańska zobowiązała się wykonać projekt na "Wzgórzu Borków" za kwotę 2 397 961,80 zł oraz zabezpieczenie ruin pałacu w Starogardzie za kwotę 785 355, 00 zł. Na swoje prace udzieli 72 miesięcznej gwarancji i rękojmi. Dla porównania firma ze Stargardu zaproponowała tylko 36 miesięczną gwarancje.

Całość inwestycji pochłonie 3 233 981,33 zł, otrzymane dofinansowanie wynosi 2 748 884,11 zł. Podana kwota dotyczy wzgórza w Resku i ruin pałacu w Starogardzie. Gmina Resko już poniosła koszty związane z prowadzonymi pracami archeologicznymi i przygotowaniem dokumentacji, to są koszty które również zostały ujęte w tym projekcie i zostaną dofinansowane.

Ruiny pałacu w Starogardzie

Więcej o samym projekcie w artykule: Pozyskano fundusze na rekompozycję "Wzgórza Borków".

Przy wzgórzu już ustawiono pracownicze kontenery, niedługo ruszą prace związane rewitalizacją tego historycznego miejsca. Poniżej, na zdjęciach stan obecny "Wzgórza Borków" oraz pozostałości po historycznej budowli odkryte podczas prac archeologicznych.

Resko24.pl

Komentarze  

As
0 # As 2018-04-04 12:06
Moim zdaniem wydanie prawie 2,5 mln złotych na projekt, który nie przyniesie praktycznie żadnych korzyści naszemu miastu jest złym pomysłem. Ruiny "Wzgórza Borków" obejrzą goście przyjeżdżający w maju na komunię, paru kajakarzy, bawiący się na dożynkach i "Nocy Świętojańskiej oraz biegacze walczący o "Strzałę Widanta". Nikogo z Polski nie zainteresuje kilka kamieni i żadne pieniądze nie wpłyną do kasy miasta. Zamiast tego wycinane są drzewa, które latem dają cień bawiącym się na placu zabaw dzieciaczkom, podobnie jak pozbyto się zjawiskowych drzew na naszym rynku (po co latem cień, piękny zapach, estetyka jak może byc beton i stal...). Jeżeli nie przeznaczymy pieniędzy na nowe miejsca pracy i nie wykorzystamy naszych zasobów w postaci czystego powietrza, pięknej rzeki, lasów, jezior, to za kilka lat zostaną tu sami emeryci. Zróbmy coś, co przyciągnie tu ludzi, którzy będą chcieli tu zamieszkac, pracowac, życ.
Pozdrawiam
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.