Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It


Na ścianie Urzędu Miejskiego w Resku, przy ul. Rynek 1, już zainstalowano automatyczny defibrylator zewnętrzny AED. Z jego obsługą poradzi sobie każda osoba.

Defibrylator to bardzo przydatne urządzenie, które w zdecydowany sposób może wpłynąć na ratowanie ludzkiego życia w sytuacji NZK (nagłego zatrzymania krążenia). Ze względu na poręczny rozmiar, można je zamontować praktycznie wszędzie, a zwłaszcza tam gdzie są większe skupiska ludzi.

Co więcej, do obsługi defibrylatora AED nie trzeba mieć specjalnego przygotowania medycznego. Urządzenie emituje polecenia głosowe i wizualne, dzięki którym można przeprowadzić procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Im szybciej podejmiemy akcję ratunkową, tym bardziej zwiększamy szansę na uratowanie danej osoby.

Defibrylator w Resku został zainstalowany na ścianie ratusza, od strony ul. Wojska Polskiego, a nie jak wcześniej planowano od strony kiosku multimedialnego. Jest bardzo dobrze widoczny i gotowy do pracy 24h/dobę. 

Pamiętajcie! Użycie defibrylatora nigdy nie zaszkodzi poszkodowanemu. Nie ma takiej możliwości. Nie należy obawiać się jego użycia, nawet jeżeli ktoś użyje defibrylator zbyt pochopnie, urządzenie nie spowoduje żadnych powikłań. Defibrylator dostarczy impuls elektryczny, tylko i wyłącznie jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

Defibrylator dla gminy Resko, ufundowała firma Ikea Industry oddział w Resku.

 

Poniżej przykładowy scenariusz użycia AED:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Roman Jaszczuk
-20 # Roman Jaszczuk 2020-06-14 18:26
Na całe miasto... Jeden.
Zgłoś administratorowi
Anna
0 # Anna 2020-06-14 20:21
Drugi defibrylator znajduje się w biurowcu Nadleśnictwa Resko.
Zgłoś administratorowi
Dopierdator
+6 # Dopierdator 2020-06-14 20:37
Zauważyłem, że p. Roman wszystko w czarnych kolorach widzi ... Pierwsze koty za płoty, ten defibrylator faktycznie jest pierwszym urządzeniem w Resku publicznie dostępnym, ale ogólnie nie jest, aż tak czarno bo AED jest dostępne w przychodni, nadleśnictwie, fabryce Ikea i OSP Resko. Zresztą w którymś artykule portal już wyliczał te lokalizacje :) Życzę zdrowia!
Zgłoś administratorowi
Bronisława
-11 # Bronisława 2020-06-18 20:43
jeśli dobrze pójdzie może nie będą długo potrzebne.
Zgłoś administratorowi
KAROL
+5 # KAROL 2020-06-30 18:58
Szkoda, że to gmina nie jest inwestorem tego sprzętu do ratowania życia , tylko musiał znaleźć się fundator, Pan Szczotok i firma IKA w Resku. Na sesji burmistrz obiecał, że zakupi i upłyneło wiele miesięcy i klapa z obietnic, osoby prywatne przejęli inicjatywę i zakupili odpowiedni sprzęt do ratowania życia, a my Reskowianie siedzimy, oglądamy i klaszczemy panu burmistrzowi.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x