Pin It

Tym razem do groźnej, często powtarzającej się sytuacji na ulicach Reska doszło w godzinach porannych. Kierujący osobowym volkswagenem przejechał przez chodnik i staranował ogrodzenie.

Przypadek? W naszej ocenie to ciągle powtarzający się ten sam groźny scenariusz: brawura, brak wyobraźni, być może środki odurzające i alkohol. W piątek (25.05) rano, około godz. 5.30 kierujący pojazdem poruszał się z dużą prędkością ul. Jedności Narodowej jadąc od strony ul. Szpitalnej w kierunku centrum Reska. Jak relacjonują świadkowie, którzy w tym czasie szli do pracy, jechał bardzo szybko. W pewnym momencie jego szaleńcza jazda, zakończyła się na ogrodzeniu posesji usytuowanej przy skrzyżowaniu ulic Buczka i Jedności Narodowej. Za nim uderzył w ogrodzenie, przeleciał przez chodnik którym uczęszczają piesi.

Sądząc po zniszczeniach stalowych przęseł ogrodzeniowych, pieszy lub grupa pieszych nie miałaby żadnych szans w starciu z rozpędzonym autem. 

Zaraz po zdarzeniu, niemal natychmiast, na miejscu pojawiły się kolejne samochody. Z pojazdów wysiedli młodzi mężczyźni, którzy w błyskawicznym tempie pomogli uprzątnąć samochód z miejsca zdarzenia - relacjonują świadkowie zdarzenia. To jednak nie umknęło uwadze policji.

- 22 letni mieszkaniec gminy Resko, kierując samochodem osobowym marki volkswagen, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie i elewację budynku powodując ich uszkodzenia. Sprawca został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy - powiedziała Arleta Szwacińska, rzecznik KPP Łobez.

We wszystkch wcześniejszych, bardzo podobnych sytuacjach, warunki drogowe były zawsze bardzo dobre, a główną przyczyną wypadków było nic innego jak brawura. Nie było śniegu, oblodzeń, czy tłustej plamy na nawierzchni drogi.

Przypomnijmy:

Póki co, we wszystkich przytoczonych zdarzeniach, obyło się bez ofiar śmiertelnych. Czy idąc chodnikiem w Resku mamy obawiać się o utratę swojego zdrowia i życia? Czy jak zwykle to bywa, dopiero po niepotrzebnej śmierci lub trwałym kalectwie, ktoś w końcu zwróci uwagę na niebezpieczeństwo które trwa w najlepsze od lat? To pytania, na które należy sobie bardzo szybko odpowiedzieć, wyciągnąć wnioski i zacząć działać prewencyjnie, a nie po fakcie.

Resko24.pl

Komentarze  

Observer
+27 # Observer 2018-05-27 12:06
Pewnie znowu Jędrek pomylił gaz z hamulcem :lol: .
Zgłoś administratorowi
Pirat z BMW
-7 # Pirat z BMW 2018-05-27 13:31
Jak często?!
Przecież 2 lata spokój był... :lol:
Zgłoś administratorowi
Dopierdator
+16 # Dopierdator 2018-05-27 19:05
Ty pirat z bmw widzę masz niezły ubaw z Tych publikacji, to jednak świadczy o Twoim poziomie inteligencji. Ciekawe jak w końcu te kolesie kogoś zabiją, wtedy też będziesz statystykę debilnych zachowań analizował?
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz.
+14 # Arkadiusz. 2018-05-27 19:46
Teraz jak mamie i tacie z OC pociągną za elewację budynku i ogrodzenie to będzie inna gatka.
Zgłoś administratorowi
Hesky
+15 # Hesky 2018-05-29 17:17
Ruda Strzała z Dalna trafiła w płot
Zgłoś administratorowi
pirat z BMW
-4 # pirat z BMW 2018-05-29 18:09
Ty Dopierdator. A powiedz mi co w tym moim komentarzu takiego było? A skoro jesteś taki intelige tny chłop to słucham? Co robisz w tym kierunku żeby zmienić te Twoje statystyki?
Zgłoś administratorowi
Dopierdator
+15 # Dopierdator 2018-05-29 18:36
Ja Dopierdator, oświadczam, że jeżeli tylko będę miał taką moc sprawczą, to żaden z tych pijanych narkomanów nawet nie pomyśli, aby w Resku urządzać rajdy swoimi szrotami. To, że za każdym razem nabierają policjantów na stary myk, że po kilkunastu minutach, czasami godzinach, lub dniach zgłasza się niewiniątko które akurat w danej chwili jest najmniej naćpane i uroczyście oświadcza, że kierowało autem które ląduje w czyimś ogródku taranując co spotka na drodze, a policja wręcza mu mandat i nie wnika kto tak naprawdę zapieprzał bez opamiętania ulicami Reska. To jednak (może zbyt późno), ale w końcu się zakończy!
Zgłoś administratorowi
Obywatel
+26 # Obywatel 2018-05-30 05:59
Zastanawiam się dlaczego w Resku jedzą pijani i nacpani młodzianie których widać na każdym kroku, dlaczego Policja sobie nic z tego nie robi? Gdzie są kontrole na zawartość narkotyków w organizmie?? Przecież to widać kto gdzie i kiedy ćpa, czy potrzeba tragedii aby ktoś wreszcie zrozumiał ze to nie są żarty???? Czy musi zginąć na tym chodniku, dziecko lub cała rodzina ?? Ludzie sami przyzwalamy na to by ćpali i jeździli .... to są Wasze dzieci, wnuczkowie itd....
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x